im. Adama Mickiewicza

Mokre 136

Tel.: (14) 682-49-74

pspmokre@op.pl

Jak skutecznie uczyć się w domu?

Wychodząc z pomocą do Państwa, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie, pragniemy przedstawić kilka zasad, które pomogą skutecznie uczyć się w domu.

1. 1.      PLAN DNIA
  • Stała godzina wstawania, najlepiej o godz. 7.00 – 7.30.
  • Pościelić łóżko.
  • Wykonać poranną toaletę.
  • Śniadanie.
  • Od godz. 8.00 do 13.00 siadamy do nauki, gdyż nasz mózg najlepiej pracuje rano.
  1. 2.      MIEJSCE DO NAUKI
  • Uporządkowane.
  • Wyłączyć telewizję, radio, komunikatory w telefonie.
  • Zeszyty, książki, brudnopis, przybory, komputer/telefon (tylko te potrzebne do nauki)
  • Szklanka wody i przekąska, aby nie odrywać się od nauki.

1. 3.      PRZERWY!
  • Pomiędzy zadaniami stosuj krótkie przerwy.
  • Zjedz coś, napij się wody, porozciągaj.

1. 4.      LISTA ZADAŃ
  • Wykonuj tylko zadania zadane na ten konkretny dzień.
  • Zacznij od najtrudniejszego zadania, potem zrób prostsze.
  • „Zasada 2 minut”: jeśli zadanie wymaga tylko 2 minut to zrób je od razu.
  • Rozłóż duży problem na części, po każdej części zrób powtórkę.
  • Ćwicz proste wyjaśnienia: opowiedz czego się nauczyłeś rodzicom lub rodzeństwu.
  • Rób notatki wykorzystując do tego kolorowe zakreślacze, rysunki, historyjki, twórz mapę myśli, rozpisz w punktach.
  • Korzystaj z technologii, obejrzyj film lub wykład.
  • Powtórki, powtórki, powtórki.

1. 5.      WSPARCIE

Nauka jest teraz trudniejsza, bo zwykle mogliście zapytać nauczyciela: ,,proszę Pani/Pana, o co chodzi w tym zadaniu?,,

NIE MARTW SIĘ! Możesz zapytaćkolegę, koleżankę, rodzica i nauczyciela, z którym zawsze możesz się skontaktować w ustalonej formie!

DROGI RODZICU!

Jest to trudny czas dla nas wszystkich. Dla Was, bo musicie przypilnować dzieci, aby zrobiły to, co zazwyczaj robili z nauczycielami w ramach zajęć lekcyjnych. Zapewniamy Was, że w szkole jest tego dużo więcej.

Prosimy, zerknijcie od czasu do czasu czy dziecko realizuje podstawę programową, czy nie zajmuje się w tym czasie czymś innym, grami komputerowymi, komunikatorami itp. Sprawdzaj z jakich stron korzysta dziecko, kiedy nie widzisz.

W górnym prawym roku obok paska adresu, gdzie wpisujemy adresy stron WWW jest dostępna po kliknięciu myszką historia przeglądanych stron. W ten sposób można sprawdzić z jakich stron korzystało dziecko.